Історико- Краезнавчий Музей АНД району

0310

Майже 40 років існує історико-краєзнавчий музей АНД району, який став справжньою скарбницею народної пам’яті. Він розміщений в районному Будинку творчості дітей та юнацтва. В 1996 році відбулася реконструкція музею. На сьогоднішній день музей налічує 8 експозоційних розділів: » Козаччина», «Громадянська війна» , «Голодомор» , «Велика Вітчизняна війна» , «Підпілля», «Воїни- афганці» , «Герої- чоробильці» , «Рідне місто моє».

В цьому році було проведено багато тематичних екскурсій. Заходи, присвячені визволенню  АНД району, міста Дніпропетровська, Дніпропетровської області, України від фашистських загарбників; Дню Перемоги, Дню захисника Вітчизни, виведенню військ з республіки Афганістан допомагають виховувати справжнього громадянина нашої країни.

Історико- краєзнавчий музей давно став центром патріотичного виховання в районі.

В районному Будинку творчості вже  традиційними стали конкурси малюнків на воєнну тематику та конкурс бойових листівок, які проводяться на базі музею. В них охоче беруть участь учні шкіл району.

Музей постійно співпрацює з районною Радою ветеранів, районною Радою воїнів- афгаців, районним військовим комісаріатом, які докладають багато зусиль для патріотичного вихованння підростаючого покоління.

Невід’ємною частиною заходів воєнної тематики стали зустрічі поколінь з ветеранами, які охоче приходять до музею і спілкуються з дітьми.

В проведенні своїх занять музей тісно пов’язаний з Районною Радою лідерів( координатор Данелюк Я. Г.), театральним гуртоком(кер. Слінкіна Н.В. ) театром естради»Помішка» (кер.Гордійченко Л.П.), вокальною студією» Хіт-конвеєр»(кер. Безсонов А.І.).

Охоче співрацює з музеем районна Рада лідерів (координатор Данелюк Я.Г.), допомагаючи у проведенні екскурсій, районних заходів громадянсько-патріотичного спрямування, веденні пошукової роботи.

Гурківці і керівники театральних та вокалього колективів допомагають у проведені масових заходів.

В остання роки виріс інтерес до екскурсій народознавчої тематики, присвячених традиційним українскьким святам: Різдву, Стретінню, Великодню та іншим, які виховують в дятях любов до рідного краю, його культури та традицій. В проведенні цих заходів з музеєм тісно співпрацюють такі гуртки: художньої вишивки»Голка -Чарівниця»(кер. Родкіа О.Д.), гурток петриківського розпису»Фенікс» (Кер.Кириленко Д.О.).

Завжди цікавими для всіх присутніх є заняття гуртків художньої вишивки»Голка-Чарівниця»(кер. Родкіа О.Д.) та гуртка петриківського розпису»Фенікс» (Кер.Кириленко Д.О.), присвячені традиційним українськими святам, які проводяться на базі музею.

В музеї постійно ведеться пошукова робота за напрямками: народознавчий, військово-патріотичний, афганський, чорнобильський.

До цих акцій приєднуються учні та вчителі шкіл району, районна Рада лідерів. В результаті експозиції музею поповнюються новими цікавими експонатами, дістають із  забуття пізнавальні факти.

Яскравим пркладом такої роботи є історія життя двох підпільників, про яких діти склали справжню поему. Вона лягла в осннову виступу команди музею на міськомі зльоті юних слідопитів»Заради життя на землі». Виступ , організований за допомогою театралього колективу Будинку творчості, був удостоєний високої оцінки організаторів та глядачів.

На базі музею проводилась пошукова акція»Вулиці пам’ятають», в ході якої учні зібрали матеріал і оформили альбоми про історію та назви вулиць мікрорайону свої шкіл.

В даний час  районної Ради лідерів проводять пошукову роботу в рамках акції»Фронтовими шляхами» та збирають матеріал для підготовки видання книги «Вони визволяли Дніпропетровськ»

Екскурсії до районного історико-краєзнавчого музею представляють інтерес як для дорослих, так і для школярів району.

Школи відвідують музей згідно з графіком, який складається заздалегідь і узгоджується з керівництвом шкіл. Але інтерес до роботи музею зростає з кожним рком, і багато екскурсій проходить за ініціативою дитячих закладів нашого міста. Постійними відвідувачами музею є гурківці Будинку творчості та їхні батьки.

Музей веде тісну співпрацю з музеями та музейними кімнатами, розташованими в школах району. Один раз на місяць проводяться збори всіх керівників музеїв, на яких можна поділитися досвідом та дізнатися багато корисного. На такі зустрічі запрошуються працівники історичного музею ім. Яворницького і охоче відповідають на всі запитання присутніх.

Робота працівників іторико-краєзнавчого музею АНД району завжди актуальна і необхідна для виховання справжніх громодян незалежної самостійної України.