Соціальний проект «Щасливі батьки – щасливі діти»

Увага, інновація !!!!Стартує новий проект! Запрошуємо дітей та батьків !

Соціальний проект «Щасливі батьки – щасливі діти»
Проект розраховано на три роки для втілення в життя.

Обгрунтування вибору теми проекту:
З перших днів свого життя дитина починає поступово опановувати соціальний досвід (соціалізується). Макрокосм цього світу на перших порах зведений до се¬редовища сім’ї, яка передусім несе відповідальність за ви¬ховання дитини. Глибинний зміст, масштаб і сила цієї від¬повідальності обумовлені соціальним статусом сім’ї.
Всі батьки хочуть, щоб їхні діти тримались якнайдалі від неприємностей, добре вчились в школі і продовжували робити щось хороше, коли виростуть. Дослідження, проведене в 2014 році, показало, що діти, до яких ставилися з розумінням і повагою в перші три роки життя, не тільки краще показують себе в навчанні, а й здатні будувати здорові стосунки з іншими. До 30 років більшість з них є більш успішними і освіченими людьми.Батьки, які чуйно і уважно ставляться до своєї дитини, дають їй відчуття безпеки, необхідне для того, щоб розвиватися далі і досліджувати світ навколо себе.Коли мати перебуває в стресовому стані через спроби балансувати між роботою і сім’єю, вона погано впливає на своїх дітей. Справа в тому, що існує психологічний феномен зараження емоціями. Люди здатні вловлювати почуття один одного подібно до того, як заражаються застудою. Тому, коли один з батьків морально виснажений або сумний, це похмуре почуття передається і дитині.
Все-таки найвища відповідальність за виховання дітей у цій взаємодії нале¬жить сім’ї. Будинок творчості – це велика сім’я, тож будемо разом рости й розвиватися!

2.Мета проекту:
Всі ми родом з дитинства, а значить родом з сім ї. У нас, педагогів Будинку творчості, разом з батьками спільні інтереси – ми виховуємо людину, яка буде жити в цьому дивовижному світі. Не дарма слово патріотизм походить від слова πατήρ – батько. Історичне джерело патріотизму — це формування прив’язаності до традицій своїх предків, землі свого народження. Нам, працівникам позашкілля, разом з батьками необхідно навчитися бути творчими, обізнаними, спокійними, щасливими, щоб саме в цій атмосфері зростали наші діти.Нам разом необхідно вивчити і винайти найкращу модель виховання дитини, яка зможе досягати своєї мети, стати успішною, розвивати свій регіон, свою землю, свою Країну, продовжить рід, його духовний і фізичний генофонд, потурбується про нашу старість.
Евроінтеграція нашої країни диктує вивчати досвід, традиції та культуру європейських держав, тож відкривати нові світи, нові історії – один з кроків до щастя. Творчий підхід до справ, розвиток здібностей, потяг до прекрасного – щабельки до впевненості, духовного розвитку батьків і дітей.

Як буде реалізовуватися проект:
«Спочатку манери – потім знання» — це принцип з системи освіти Японії. 1. 1. Культура спілкування, традиції, етикет, естетика, історія української та європейської культури:
— Анкетування дорослих та юних мешканців БТДЮ : «До якої європейської країни я хотів би завітати?». Найбільша кількість голосів допоможе вибрати дві — три країни, до яких відбудеться заочна подорож; термін виконання — 1 місяць(жовтень)
— Вивчення та розробка низки заходів, пов’язаних з обраними країнами( пісні, танці, мистецтво, література, народні традиції, етикет, зустрічі з людьми; термін — 1 місяць(листопад)
— Підготовка – 5 місяців(грудень – квітень)
— Проведення заочної зустрічі «Єврочекін» — (концерт – травень 2018)

2. Талановитим дітям – талановиті батьки! – протягом 2017-2020 року:
Анкетування батьків: яких творчих навичок хотілося б опанувати?
— Розробка мережі факультативів для батьків;
— Гуртки-факультативи для батьків, під час очікування дітей; .
— Залучення, участь батьків у заходах;
— Розважальні програми із циклу «Батьки і я – талановита сім я»;
— Зустрічі з цікавими людьми: акторами, співаками, поетами, артистами, художниками;

3. Психологічна підтримка батьків та співробітників БТДЮ – протягом 2017 – 2020 року:
— Тренінги від вигорання для педагогів,
— Тимбілдинг для педагогів;
— Тренінги для батьків;
— Батьківські збори;
— Бесіди з психологами;
— Практикуми;
— Воркшопи;
— Дні здоров’я;
— Буккросінг.

4. Створення власних телесюжетів на різні теми:
— Презентації;
— Манекен челлендж;
— Відеопривітання;
— Звітні концерти, заходи тощо;
— Блогерство;

Діти – це наше майбутнє! І від того, який внесок ми зробимо в їхній розвиток, виховання, чи зможемо закласти поняття цінностей, таке майбутнє вони будуть створювати. Кожного разу, говорячи про те, що сучасна молодь деградує, задумайтесь – адже причини в нас самих! Саме доросле покоління власним прикладом, створеним ним рівнем життя, вихованням, телебаченням та іншими інформаційними системами, вплинуло на становлення своїх дітей.
На завершення хочеться побажати дорослим залишатися у душі дітьми, для кращого розуміння своїх дітей. Зробіть свій світ та світ своїх дітей більш добрим та барвистим. Частіше робіть сімейні яскраві свята. Наповніть свій дім світлом від дитячих посмішок та сміху!