«Голка-чарівниця» — зразковий художній колектив вишивки

Керівник — Родкіна Ольга Дмитрівна

IMG_8003

IMG_6257

У вересні 1999 р. в Будинку творчості розпочав свою роботу гурток художньої вишивки «Голка- чарівниця». В гуртку навчаються діти різного віку- від 9 до 18 років. Побудова навчально- виховного процесу спрямована на широкий розвиток здібностей і таланту дітей і юнацтва, відродження національної культури, розширення знань у вивчені народних ремесел. Навчальна програма розрахована на трирівневу систему навчання: 1-й- початковий, 2-й- основний, з-й- вищий. Це зумовлено тим, що діти, які приходять на навчання в гурток, мають різний рівень загальноосвітньої підготовки, різні здібності та психологічні задатки. Через це не всі вихованці однаково можуть засвоювати програмний матеріал і оволодіти навичками вишивальниці. А підготовка за рівнями дає змогу під час навчання здійснювати відбір творчої юні для переведення на вищий рівень. Особливу увагу приділено зв’язку теорії та практики, а саме:

-теоретичні заняття пов’язуються з відпрацюванням потрібних професійних навичок;

— практичне навчання починається з виготовлення конкретних виробів (серветка, доріжка, сувенірний рушничок тощо).

Після закінчення кожного виробу в гуртку проводиться невеличка вистава: «Таланти юних рукодільниць», «Вишивала я узори», «Чарівна голока в умілих руках», «Все на світі вмію я» тощо.

Діяльність гуртуівців не обмежується лише тільки заняттями. Вихованці залучаються до різних масових заходів, починаюси з благодійних, закінчиючи участю в конкурсних довгострокових програмах різного рівня.

Так гурківці брали участь у ярмарку благодійнотсі та милосердя»Біла квітка», частина коштів від якого пішла на лікування онкохворих дітей.

Вихованйі гуртка неодноразово брали участь у виставах на честь святкування Дня міста та Дня захисту дітей, а також на День музеїв «Чисті джерела».

Гурківці «Голки-чарівниці» активні учасники довгострокових програм «Собори наших душ», «Крок у майбутнє! «, » І на тім рушникові «, «Місто майстрів» в рамках фестивалю » Зоряне коло», » Пасхальні кольори», «Україна вишивана», » З Україною в серці», » Знай і люби свій край», «На кращого юного майстра народних ремесел».

Майже всі учасники цих конкурсів за підсумками  журі стають переможцями та призерами. Щорічні досягення на виставках- конкурсах, фестивалях показують високий ріваень творчих здобутків вихованців гуртка.

Колективу гуртка художьої вишивки  присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив».

IMG_6234 IMG_6231 IMG_6233

гурток художньої вишивки Голка-чарівницяCYOOVCCdAyU